Servis pro elektromobily

Ačkoli elektrická vozidla mohou stále stát více než jejich konvenčně poháněné protějšky, jsou obecně levnější, co se týče provozu prostřednictvím cenově dostupného domácího nabíjení. Elektromobily také průběžně šetří svým majitelům peníze díky nižším dlouhodobým nákladům na údržbu.

Je to proto, že elektromobily eliminují více než dva tucty mechanických součástí, které by normálně vyžadovaly pravidelný servis. Majitel elektromobilu se vyhne nutnosti platit za věci, jako jsou, výměny oleje, proplachování chladicího systému, servis převodovek a výměna vzduchového filtru, zapalovacích svíček a hnacích řemenů. Poslední průzkum naznačuje, že majitelé elektrických vozidel utratí za pravidelný servis zhruba třetinu toho, co majitelé konvenčně poháněných automobilů.

Přesto elektromobily nejsou bezúdržbové. Všichni výrobci automobilů trvají na tom, aby majitelé pro udržení platnosti záruky na vozidlo dodržovali řadu pravidelných kontrol a služeb. Pokud nedodržíte doporučený plán, vaše auto nemusí být v případě nutné opravy automaticky kryto zárukou.

Kromě otáčení pneumatik, výměny vzduchového filtru v kabině a lišt stěračů a doplňování kapaliny do ostřikovačů se většina údržby točí kolem mechanických kontrol. Doporučuje se, aby veškerý servis prováděl vyškolený technik v servisním oddělení prodejce. Toto doporučení se nevztahuje pouze na jednoduché úkoly, jako jsou právě kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách, doplnění kapaliny do ostřikovačů a podobné. 

Více
článků